Enka, 47 rokov

V prvom rade mi dovoľ Ti poďakovať za možnosť spoznať novú techniku pre lepšie porozumenie funkčnosti svojho tela. Posledné roky som potrebovala zmeniť svoj pohľad na život a naučiť sa počúvať svoje telo, pretože systém, ktorým som fungovala smeroval len k úzkostiam, strate chuti do života a následne aj zdravotným ťažkostiam, čo sa samotných orgánov týka. Pracovala som na sebe ťažko, a cesta bola dlhá, keďže som čerpala len z množstva dostupných informácií v podobe rôznej literatúry. Keď som Ťa stretla a začala si mi rozprávať čomu sa venuješ, vnútorne som cítila, že to je ten posledný kúsok môjho puzzle na ceste k úplnému zotaveniu a náprave. Zrejme aj to naše stretnutie nebolo náhodné :)

Rada by som teda opísala svoje pocity počas vykonávania techniky ŠTART a po nej.

Počas: najskôr ma ovládol strach: na čo som sa to dala, čo to so mnou spraví, aký to bude mať priebeh, aké to bude mať následky a podobne. Obavy neskôr prešli do zvedavosti, záujmu a sústredenosti, cviky vykonávať správne a dôsledne. Po pár minútach záťaže z cvičenia som začala pociťovať zvláštne tlaky, akoby niekto v mojom vnútri tlačil obrovský balvan zdola smerom k hlave a chcel ho cez tú hlavu pretlačiť von. Začal sa hlásiť aj žalúdok, ktorý sa necítil príliš komfortne. 

Po: Uvoľnenie prišlo až v relaxačnej fáze, kedy som pociťovala akoby niekto prerábal a pretváral moje vnútro smerom od brucha po palce na nohách. Nebolo to klasické mravčenie, ale niečo veľmi zvláštne, čo som doteraz na svojom tele nikdy nespozorovala. A zrazu celé moje telo bolo ľahké, neskutočne uvoľnené, akoby ani nebolo moje. Cítila som sa ako práve vytiahnuté zariadenie z nabíjačky, ktoré má svoju batériu naplno nabitú. Aj keď si mi odporúčala kľuknú fázu, moje telo si žiadalo aktivitu a pohyb. Bežne vykonávané činnosti mi išli od ruky a všetko som robila s takou ľahkosťou a radosťou. Niekoľkokrát som sa prichytila pri tom, že mi telo dáva signál, Vystri sa! Uvedomovala som si, ako sa zakaždým vystieram. V sede, v stoji, pri chôdzi. Predtým bol môj postoj podobný opiciam :). Začala som tiež akosi "privolávať" späť ľudí, o ktorých som si myslela, že sú už z môjho života vonku, ale o ktorých som v skutočnosti nechcela prísť, a to tým, že som obdržala nečakaný kontakt v podobe správy. Náhoda? Neviem. Existuje vôbec? Takže ak zhrniem to najdôležitejšie, po technike som sa cítila ľahšia, uvoľnená a akoby som si zabezpečila nové diely a súčiastky. Bola som plná energie, čo malo ale vplyv na môj spánok. Líhala som si s pocitom dobre prežitého dňa, no kvôli nadmernej energii som nevedela zaspať, a tiež preto, že som chcela pokračovať v užívaní si tejto zmeny, tých dobrých pocitov. Začala som tiež vnímať nové zvuky v byte, ktoré som predtým nikdy nepočula. A to bolo rušivé, pretože mozog ich chcel identifikovať a spracovať. Nevedela som vypnúť, ako inokedy. Spánok bol tiež veľmi plytký, ale aj napriek tomu som sa skoro ráno zobudila s celkom slušnou dávkou energie. Teším sa nové poznania a nové pozorovania, ktoré ma ešte po tomto "reštarte" čakajú. 

Ďakujem ešte raz za dokonalé objasnenie dôležitých javov, profesionálne vedenie pri vykonávaní techniky a za ľudský prístup a za Tvoju prácu, ktorú vykonávaš srdcom. Techniku určite odporúčam tým, ktorí potrebujú impulz do života, tým, ktorí sa nevedia nájsť a stratili sa v hromade svojich nepochopených myšlienok, tým, ktorí si nedokážu užívať život a vychutnať si práve tie malé veci v živote, pretože im unikajú.

Enka, 47

 

Ahoj Danielka,
Rada by som sa podelila o svoje pocity, ktoré po technike vnímam za posledné týždne.
Zhruba po týždni som sa cítila veľmi zvláštne. Bola som na obavách, či mi technika viac neublížila ako pomohla. Bolo mi zle na žalúdku, bolela ma hlava a bola som nadmieru unavená. Po pár dňoch sa to všetko zmenilo a bola som zrazu plná energie a cítila som sa veľmi dobre. Zrejme prebiehalo v mojom tele “veľké upratovanie”, ktoré snáď už skončilo. Posledné dni som sa akoby automaticky naučila počúvať svoje telo a snažím sa uspokojovať jeho potreby. Ak pociťujem prepracovanosť, prestávam pracovať a robím si relaxačnú prestávku, ak pociťujem únavu, stačí 10-15 minútový spánok alebo oddych a je po únave. Ak strácam sústredenosť, postačí “dotáčanie” a som znova fit.

Tiež som si uvedomila, že som oveľa vnímavejšia a akosi dokážem včas predvídať situácie. Aby som upresnila, nemusím pri vzniknutých situáciách dlho premýšľať a reakcia príde spontánne a niekedy je až prekvapivo iná, aká by bola pred technikou. Som oveľa kľudnejšia a nevnímam veci, ktoré ma ešte nedávno vytáčali do vývrtky :D.

Tiež pozorujem, že sa postupne učím “cítiť sa” tak ako chcem ja. A za to som Ti nesmierne vďačná, pretože vo vnútri cítim, že sa to zmenilo len vďaka technike.


Trošku mám ešte problém nevracať sa do minulosti. Myslím tým to, že spomienkou si privolám bolesť, či nepokoj. Ale na dnešnej konzultácii s Tebou som pochopila, ako to do budúcna už nerobiť. Netvrdím, že je už všetko úplne ideálne, ale verím, že moja hlava si vďaka technike nastaví tie správne procesy.
Samozrejme, že aj po technike stále pokračujem v dodržiavaní životosprávy, vyhýbam sa chemikáliám a parfumovaným veciam do takej miery, ako je to možné.

Teším sa na ďalšie dni, konzultácie s Tebou a na ďalšie poznania, ktoré sa ešte nepredstavili.

Enka

Sme tu pre vás:

Hviezdoslavov 635, 930 41

Pondelok - Piatok: 10:00 - 15:00
Sobota - Nedeľa: Akútne prípady

Prevádzka absolvovania techník, školení a kurzov je flexibilná. Prevázkovateľ webu www.cns-restart.sk TU Eshop: www.cns-restart.sk Bankové spojenie: IBAN: SK94 1100 0000 0026 1522 8422 SWIFT: SUBASKBX, TATRA BANKA, TATRA BANKA Bratislava, Slovakia