Zuzka, 38 rokov

Reštart, reset, ...nazvite to ako chcete. U mňa to bol návrat k sebe samej. Porodila som tretie dieťa a už nebol čas. 

Prvé dieťa, dcérka, užívali sme si to. Keď mala 4 roky narodil sa Slávko. Temperamentný chlapček, s jeho príchodom môj zmysel pre zodpovednosť rástol. Veď predsa musím dávať pozor, aby nespadol, ja som zodpovedná za to, že deti budú zdravé. A manželovi treba v podnikaní pomáhať, doma musí byť upratané, navarené (dobre, že nežehlím fuuu). Manager celej rodiny. Nedokázala som to zastaviť. Narodil sa Robko. Slávko nemal ani 3 roky. Nestíhala som. Lenže vzorce boli silnejšie. Si mama, manželka ty predsa musíš. Každá to stíha. Aha veď tamtá suseda má 6 detí a ešte chodí vysmiata.

 

Po ročnej odmlke stretávania sa s Danielou sme šli na kávu. Ja zo zvedavosti. A bolo trochu času. Daniela spomínala čosi o tom, že už našla prácu, ktorú chce robiť. Vraj  telefonovala s akousi pani a bla bla bla... Počula som, ale nepočúvala....

 

O pár mesiacov sme išli na kávu znova. Daniela žiarila, bola vtipná, pokojná, rozvážna a múdra. Nieže by predtým nebola, len bola viditeľne iná. Porozprávala mi o technike ŠTART. Neváhala som ani sekundu. Hneď sme si dohodli termín. O pár dní som už bola u nej v priestoroch, kde sa venuje technike ŠTART. 

Na prvom sedení som absolvovala celý štartovací proces, po ktorom som zostala na 5 týždňov v tzv. bez emočnom stave. 

 

Môj mozog, JA som presne vedela, čo je pre mňa najdôležitejšie. Mala som nesmierne ťažké obdobie s mojim manželom a nevedela som sa od neho emočne oslobodiť. Rovnako aj od mojich detí a všetkej tej zodpovednosti, ktorú som si pripisovala, hoc nepatrila mne.

 

Aby som dokázala naŠTARTovať samu seba musela som vypnúť  emócie. Bola som v nesmiernom tichu, to ticho bolo vo vnútri. Tak pokojná a kľudná. Prišla rozvaha, menej slov, vlastný názor povedaný nahlas no bez emócií, disciplína, vonkajšia krása, stávalo sa mi, že ľudia na mňa vyslovene čumeli. Zrazu bol čas na mňa, pre mňa. Vedela som povedať NIE a aj som si za tým dokázala stáť. Bola som to znovu JA. A dodnes som. Absolvovala som ďalšiu sériu techniky ŠTART a level sa posunul smerom vyššie.

 

Odvtedy nečítam knihy (motivačné už vôbec nie, dokážu pekne dojebať sebavedomie), nepočúvam rádio a TV si pozriem tak raz za mesiac. 

 

Ako mne pomohla technika ŠTART? Dám vám to jednou vetou.

"Bola som opitá a vytriezvela som, a byť triezva je pre mňa byť sama sebou."

Držím vám palce pri rozhodovaní vrátiť si život.

 

Sme tu pre vás:

Hviezdoslavov 635, 930 41

Pondelok - Piatok: 10:00 - 15:00
Sobota - Nedeľa: Akútne prípady

Prevádzka absolvovania techník, školení a kurzov je flexibilná. Prevázkovateľ webu www.cns-restart.sk TU Eshop: www.cns-restart.sk Bankové spojenie: IBAN: SK94 1100 0000 0026 1522 8422 SWIFT: SUBASKBX, TATRA BANKA, TATRA BANKA Bratislava, Slovakia